Czasami się zdarza, że jeż musi wyjechać z nami za granicę. Często okazuje się, że jeże są przewożone nieprawidłowo. Co to oznacza?
Na terenie Unii Europejskiej:
Aby jeżyk mógł wyjechać za granicę powinien mieć założoną międzynarodową książeczkę zdrowia (jak w przypadku kota/psa), być odrobaczonym, potrzebny jest również papier potwierdzający zdrowie jeża (badanie kliniczne przed wyjazdem) z "czerwoną pieczątką" powiatowego lekarza weterynarii - najlepiej jeżeli dany dokument jest w kilku językach np: francuski, niemiecki, angielski.
W razie braku powyższych dokumentów zwierzę może zostać odebrane właścicielowi i przetrzymane na koszt właściciela do czasu wyrobienia powyższych dokumentów oraz na osobę przewożącą zwierzaka może zostać nałożona kara.
Jeż w samolocie:
Niestety większość linii lotniczych wyraża sprzeciw przewożeniu jeża, nawet w sytuacjach kiedy jeż z transporterem mieści się w łuku bagażowym...
Post niepełny - ciągle zbieramy informacje :)
3 komentarze:
Macie jakiś pewny sposób na przewiezienie jeża w zimowy dzień w autobusie, do przejechania około 30 km? Jeż niestety nie może zostać sam na tak długo.
Transporter napchać szmatkami i najlepiej umieścić w torbie z termoforem (nie będzie przewiewu). Dodatkowo można zabrać koc. W autobusie usiąść obok nagrzewnicy i otworzyć torbę aby jeżyk miał czym oddychać.
Czy cos sie zmienilo jesli chodzi o transport samolotem. Mieszkam na wyspie Gran Canaria i nie ma gdzie kupic jezyka pigmejskiego. Zmuszony jestem poleciec gdzies i go ogarnąć. Ktos kojaży przepisy z tym zwiazane(czip, badania, itd)?
Prześlij komentarz
Dziękujemy za komentarz :)